nejkrásnější české modelky

Nejkrásnější české modelky

České modelky jsou známé svou krásou, talentem a mezinárodním úspěchem. Od prestižních módních přehlídek až po obálky nejznámějších módních časopisů, české modelky dosáhly vrcholu ve světě módy. Tento článek se zaměří na příběhy některých z nejúspěšnějších českých modelek, jejich kariérní cesty a vliv, který mají na módní průmysl.

20 nejkrásnějších českých modelek

Pořadí Jméno Datum narození Známé pro
1 Karolína Kurková 28. února 1984 Victoria’s Secret, Vogue, Chanel
2 Eva Herzigová 10. března 1973 Wonderbra, Dior, Louis Vuitton
3 Daniela Peštová 14. října 1970 Victoria’s Secret, Sports Illustrated, Ralph Lauren
4 Petra Němcová 24. června 1979 Sports Illustrated, Benetton, Bulgari
5 Tereza Maxová 31. srpna 1971 Chanel, Dior, Prada
6 Linda Vojtová 22. června 1985 Elite Model Look, Victoria’s Secret, Armani
7 Denisa Dvořáková 28. května 1989 Valentino, Versace, Chanel
8 Pavlína Pořízková 9. dubna 1965 Estée Lauder, Sports Illustrated, Vogue
9 Simona Krainová 19. února 1973 Max Mara, Thierry Mugler, La Perla
10 Zuzana Stráská 24. ledna 1994 Prada, Louis Vuitton, Givenchy
11 Barbora Podzimková 8. září 1999 Elite Model Look, Chanel, Dior
12 Kateřina Sokolová 4. dubna 1989 Gucci, Louis Vuitton, Miss České republiky
13 Michaela Kociánová 29. července 1988 Balenciaga, Versace, Marc Jacobs
14 Denisa Gajdošíková 25. června 1996 Prada, Givenchy, Alexander McQueen
15 Aneta Vignerová 27. října 1987 Zara, H&M, Miss České republiky
16 Alena Šeredová 21. března 1978 Miss České republiky, Sports Illustrated, L’Oréal
17 Karolína Bosáková 3. února 1994 Dior, Valentino, Vogue
18 Veronika Vařeková 19. června 1977 Victoria’s Secret, Sports Illustrated, Guess
19 Karolína Mališová 9. června 1996 Miss Earth, fashion shows, campaigns
20 Ester Sátorová 11. listopadu 1992 Elite Model Look, various high fashion brands

Karolína Kurková: Od Hradeckých ulic na světová mola

Karolína Kurková, narozená v Děčíně, začala svou modelingovou kariéru v mladém věku. Její vysoká postava a výrazné rysy ji brzy odlišily od ostatních. V 15 letech se přestěhovala do Milána, kde začala pracovat pro prestižní módní domy.

Mezinárodní úspěch

Karolína se stala jednou z nejúspěšnějších modelek své generace. Byla jedním z hlavních andílků Victoria’s Secret a objevila se na obálkách časopisů jako Vogue, Harper’s Bazaar a Elle. Její spolupráce s návrháři jako Valentino, Versace a Chanel jí zajistila místo mezi top modelkami světa.

Přesah do dalších oblastí

Kromě modelingu se Karolína věnuje herectví a charitativní činnosti. Je ambasadorkou několika charitativních organizací a aktivně podporuje projekty zaměřené na zlepšení života dětí po celém světě.

Eva Herzigová: Česká Marilyn Monroe

Eva Herzigová, často přezdívaná „česká Marilyn Monroe“, začala svou kariéru v 16 letech, kdy vyhrála soutěž krásy v Praze. Její ikonický vzhled ji rychle vynesl na mezinárodní scénu.

Ikonická kampaň Wonderbra

Eva se stala celosvětově známou díky reklamní kampani na Wonderbra v roce 1994. Její slavný plakát s nápisem „Hello Boys“ se stal jedním z nejznámějších reklamních obrazů všech dob a katapultoval ji mezi nejžádanější modelky.

Dlouhodobý úspěch

Eva pracovala s předními módními návrháři a objevila se na obálkách předních módních časopisů. Kromě modelingu se věnuje herectví a charitativním aktivitám, podporuje zejména organizace zaměřené na zdraví a vzdělávání dětí.

Daniela Peštová: Krása s dlouhou kariérou

Daniela Peštová začala svou modelingovou kariéru po vítězství v soutěži krásy v Praze. Její elegance a profesionální přístup ji brzy vynesly na mezinárodní přehlídková mola.

Victoria’s Secret a Sports Illustrated

Daniela je známá svou dlouhou spoluprací s Victoria’s Secret a několika vystoupeními v Sports Illustrated Swimsuit Issue. Její kariéra zahrnuje také práci pro módní domy jako Ralph Lauren, Giorgio Armani a L’Oréal.

Osobní život a návrat

Po přestávce věnované rodině se Daniela vrátila k modelingu a stále září na módní scéně. Je důkazem toho, že s odhodláním a láskou k práci lze v modelingovém světě dosáhnout dlouhověkosti.

Hana Soukupová: Elegance a všestrannost

Hana Soukupová začala svou kariéru ve velmi mladém věku a rychle se prosadila na mezinárodní scéně. Její vysoká postava a jemné rysy jí zajistily práci pro přední módní domy.

Přehlídky a magazíny

Hana byla tváří kampaní pro značky jako Gucci, Dior a Chanel. Objevila se na obálkách časopisů jako Vogue a Harper’s Bazaar a stala se pravidelnou účastnicí nejprestižnějších módních přehlídek.

Udržení kariéry

Hana se také věnuje charitativním aktivitám a ochraně životního prostředí. Její kariéra je příkladem toho, jak lze kombinovat úspěch v modelingu s osobními zájmy a hodnotami.

Petra Němcová: Od modelingu k filantropii

Petra Němcová začala svou kariéru po vítězství v soutěži modelingové agentury v Praze. Její exotický vzhled a charismatická osobnost ji rychle vynesly na vrchol.

Sports Illustrated a světové kampaně

Petra je nejznámější díky svým vystoupením v Sports Illustrated Swimsuit Issue, kde se objevila několikrát a stala se jednou z nejoblíbenějších modelek tohoto magazínu. Pracovala také pro značky jako Benetton, Bulgari a Victoria’s Secret.

Životní změna a charitativní činnost

Po tragickém zážitku při tsunami v roce 2004 Petra změnila směr své kariéry a začala se věnovat charitativní činnosti. Založila nadaci Happy Hearts Fund, která pomáhá budovat školy v oblastech postižených přírodními katastrofami. Její práce v oblasti filantropie jí přinesla uznání a respekt po celém světě.

Tereza Maxová: Modelka s velkým srdcem

Tereza Maxová začala svou modelingovou kariéru v roce 1989 po přestěhování do Paříže. Její přirozená krása a elegance ji rychle vynesly na vrchol mezinárodní módní scény. Pracovala pro prestižní módní domy jako Chanel, Dior a Prada.

Mezinárodní úspěch

Tereza byla tváří mnoha světových kampaní a objevila se na obálkách časopisů jako Vogue, Elle a Marie Claire. Její kariéra zahrnuje přehlídky pro nejvýznamnější návrháře a spolupráci s předními módními fotografy.

Charitativní činnost

Tereza je známá nejen svou modelingovou kariérou, ale také svou filantropickou prací. V roce 1997 založila nadaci Tereza Maxová, která se zaměřuje na pomoc opuštěným a znevýhodněným dětem v České republice. Její nadace se stala jednou z nejrespektovanějších charitativních organizací v zemi.

Linda Vojtová: Vítězka Elite Model Look

Linda Vojtová získala mezinárodní slávu v roce 2000, když vyhrála soutěž Elite Model Look. Tato prestižní soutěž jí otevřela dveře do světa vysoké módy a rychle se stala jednou z nejžádanějších modelek své generace.

Kariérní vrchol

Linda pracovala pro značky jako Victoria’s Secret, Giorgio Armani a Dolce & Gabbana. Objevila se na obálkách časopisů jako Vogue, Harper’s Bazaar a Cosmopolitan. Její elegantní a všestranný vzhled ji učinil ideální tváří pro širokou škálu módních kampaní.

Další aktivity

Kromě modelingu se Linda věnuje hudbě a filantropii. Podporuje projekty zaměřené na ochranu zvířat a životního prostředí. Její angažovanost v různých oblastech ji činí inspirativní osobností pro mnoho lidí.

Denisa Dvořáková: Mladá a úspěšná

Denisa Dvořáková se dostala do povědomí módního světa v roce 2006, kdy vyhrála soutěž Elite Model Look. Její výrazné rysy a vysoká postava ji rychle odlišily a otevřely dveře ke spolupráci s předními módními domy.

Kariérní růst

Denisa pracovala pro značky jako Valentino, Versace a Chanel. Její elegance a profesionální přístup ji učinily oblíbenou u módních návrhářů a fotografů. Objevila se na obálkách módních časopisů jako Vogue, Elle a Marie Claire.

Osobní život a budoucí plány

Denisa se i přes svůj mladý věk stala jednou z předních českých modelek. Plánuje dále rozvíjet svou kariéru v modelingu a zároveň se věnovat osobním projektům a vzdělávání. Její odhodlání a talent jí slibují dlouhou a úspěšnou kariéru.

Pavlína Pořízková: Ikona 80. a 90. let

Pavlína Pořízková emigrovala se svou rodinou do Švédska a později do USA, kde začala svou modelingovou kariéru. V 80. letech se stala jednou z prvních modelek z východní Evropy, která dosáhla mezinárodního úspěchu.

Vrchol kariéry

Pavlína se stala tváří značek jako Estée Lauder a objevila se na obálkách prestižních časopisů jako Sports Illustrated, Vogue a Harper’s Bazaar. Její přirozená krása a charisma jí zajistily dlouhou a úspěšnou kariéru.

Herecká kariéra a psaní

Kromě modelingu se Pavlína věnovala herectví a psaní. Objevila se v několika filmech a televizních seriálech. Napsala také několik knih, které se setkaly s pozitivním ohlasem. Její všestrannost a talent jí umožnily úspěšně se prosadit i mimo modelingový svět.

Simona Krainová: Od modelingu k podnikání

Simona Krainová začala svou kariéru v České republice a brzy se stala jednou z nejvyhledávanějších českých modelek. Její krása a profesionální přístup jí otevřely dveře k mezinárodním projektům.

Práce pro prestižní značky

Simona pracovala pro značky jako Max Mara, Thierry Mugler a La Perla. Objevila se na obálkách časopisů jako Elle, Marie Claire a Cosmopolitan. Její kariéra zahrnuje i práci pro televizní reklamy a módní přehlídky po celém světě.

Podnikání a osobní život

Simona se postupně začala věnovat podnikání a založila vlastní módní značku. Je také úspěšnou moderátorkou a televizní osobností. Kromě své profesionální kariéry se věnuje rodině a charitativní činnosti. Její všestrannost a podnikatelský duch ji činí inspirativní osobností.

Zuzana Stráská: Stoupající hvězda

Zuzana Stráská začala svou modelingovou kariéru v mladém věku a rychle se prosadila na domácí scéně. Její výrazné rysy a přirozený talent ji brzy přivedly k mezinárodním projektům.

Kariérní úspěchy

Zuzana pracovala pro značky jako Prada, Louis Vuitton a Givenchy. Objevila se na obálkách časopisů jako Vogue Italia a Harper’s Bazaar. Její kariéra je na vzestupu a stále častěji se objevuje na přehlídkových molech po celém světě.

Budoucí plány

Zuzana plánuje dále rozvíjet svou kariéru a expandovat do dalších oblastí, jako je herectví a design. Její ambice a talent jí slibují dlouhou a úspěšnou kariéru v módním průmyslu.

Barbora Podzimková: Talent s mezinárodním přesahem

Barbora Podzimková získala mezinárodní pozornost po vítězství v soutěži Elite Model Look v roce 2014. Její kariéra od té doby strmě stoupá. Svou přirozenou krásou a profesionálním přístupem si rychle získala srdce mnoha návrhářů a fotografů.

Úspěchy v roce 2023 a 2024

V roce 2023 a 2024 se Barbora objevila na přehlídkách pro značky jako Chanel, Dior a Valentino. Její tvář zdobila obálky časopisů jako Vogue a Elle. Spolupracovala také na několika významných reklamních kampaních, které potvrdily její status jedné z předních českých modelek.

Kateřina Sokolová: Krása a inteligence

Kateřina Sokolová získala titul Miss České republiky v roce 2007, což odstartovalo její modelingovou kariéru. Její elegance a půvab ji rychle katapultovaly do mezinárodních vod.

Aktivity v roce 2023 a 2024

V posledních letech Kateřina nezahálí. V roce 2023 a 2024 se zúčastnila módních přehlídek v Paříži, Miláně a New Yorku. Pracovala pro značky jako Gucci a Louis Vuitton a její tvář se objevila v reklamních kampaních pro přední kosmetické značky. Kromě modelingu se věnuje také charitativní činnosti, zejména v oblasti vzdělávání a podpory žen.

Michaela Kociánová: Stabilní hvězda módního nebe

Michaela Kociánová začala svou kariéru ve věku 15 let a rychle se stala jednou z nejvýraznějších českých modelek. Její působivá výška a výrazné rysy ji učinily oblíbenou mezi mnoha módními návrháři.

Úspěchy v roce 2023 a 2024

Michaela i nadále září na přehlídkových molech a v módních kampaních. V roce 2023 a 2024 pracovala pro značky jako Balenciaga, Versace a Marc Jacobs. Její fotografie se objevily v prestižních módních časopisech a byla také tváří několika mezinárodních reklamních kampaní.

Denisa Gajdošíková: Nová tvář na výsluní

Denisa Gajdošíková se stala objevem posledních let. Její výrazné oči a unikátní vzhled ji rychle proslavily. Po vítězství v několika soutěžích krásy se stala vyhledávanou tváří v módním průmyslu.

Roky 2023 a 2024

Denisa zazářila na přehlídkách pro značky jako Prada, Givenchy a Alexander McQueen. Byla také tváří kampaní pro přední kosmetické a módní značky. Její kariéra je na vzestupu a její přítomnost na přehlídkových molech je stále více žádaná.

Aneta Vignerová: Modelka a influencérka

Aneta Vignerová získala titul Miss České republiky v roce 2009, což jí otevřelo dveře do světa modelingu. Její kariéra rychle nabírala na obrátkách a Aneta se stala známou tváří na přehlídkových molech.

Aktivity v roce 2023 a 2024

V posledních letech se Aneta soustředí nejen na modeling, ale také na svou kariéru influencérky. V roce 2023 a 2024 spolupracovala s módními značkami jako Zara a H&M a její tvář se objevila v několika reklamních kampaních. Její přítomnost na sociálních médiích přitahuje tisíce sledujících, což jí umožňuje propojit svět módy s digitálním marketingem.

Přejít nahoru