nejznámější modelky světa

Nejznámější modelky světa

Modelingový průmysl je plný ikonických osobností, které definují krásu a styl po celém světě. Tyto modelky nejenom září na přehlídkových molech, ale také se stávají tvářemi globálních kampaní a inspirací pro miliony lidí. V tomto článku se podíváme na nejznámější modelky světa, jejich kariérní úspěchy a vliv na módní průmysl.

20 nejznámějších modelek na světě

Pořadí Jméno Datum narození Země Známé pro
1 Gisele Bündchen 20. července 1980 Brazílie Victoria’s Secret, Chanel, Versace
2 Naomi Campbell 22. května 1970 Velká Británie Yves Saint Laurent, Versace, Prada
3 Cindy Crawford 20. února 1966 USA Revlon, Pepsi, Omega
4 Kate Moss 16. ledna 1974 Velká Británie Calvin Klein, Chanel, Alexander McQueen
5 Adriana Lima 12. června 1981 Brazílie Victoria’s Secret, Maybelline, Miu Miu
6 Bella Hadid 9. října 1996 USA Dior, Versace, Fendi
7 Claudia Schiffer 25. srpna 1970 Německo Chanel, Versace, Guess
8 Linda Evangelista 10. května 1965 Kanada Chanel, Versace, Dolce & Gabbana
9 Tyra Banks 4. prosince 1973 USA Victoria’s Secret, Sports Illustrated, America’s Next Top Model
10 Christy Turlington 2. ledna 1969 USA Calvin Klein, Maybelline, Vogue
11 Heidi Klum 1. června 1973 Německo Victoria’s Secret, Project Runway, Sports Illustrated
12 Miranda Kerr 20. dubna 1983 Austrálie Victoria’s Secret, Maybelline, KORA Organics
13 Alessandra Ambrosio 11. dubna 1981 Brazílie Victoria’s Secret, Armani Exchange, Next
14 Joan Smalls 11. července 1988 Portoriko Estée Lauder, Fendi, Chanel
15 Liu Wen 27. ledna 1988 Čína Estée Lauder, Chanel, Victoria’s Secret
16 Karlie Kloss 3. srpna 1992 USA Victoria’s Secret, Dior, Adidas
17 Karolina Kurkova 28. února 1984 Česko Victoria’s Secret, Vogue, Chanel
18 Gigi Hadid 23. dubna 1995 USA Versace, Maybelline, Tommy Hilfiger
19 Doutzen Kroes 23. ledna 1985 Nizozemsko Victoria’s Secret, L’Oréal, Calvin Klein
20 Iman 25. července 1955 Somálsko Yves Saint Laurent, Vogue, vlastní kosmetická značka

Gisele Bündchen: Královna modelingového světa

Začátky kariéry

Gisele Bündchen pochází z Brazílie a svou kariéru začala v 90. letech. Brzy se stala jednou z nejvyhledávanějších modelek na světě díky své výrazné kráse a profesionálnímu přístupu.

Mezinárodní úspěch

Gisele byla tváří mnoha prestižních značek, včetně Victoria’s Secret, Chanel, Versace a Dior. Objevila se na obálkách časopisů jako Vogue, Harper’s Bazaar a Elle. Její kariéra zahrnuje stovky módních přehlídek a reklamních kampaní.

Přesah do dalších oblastí

Kromě modelingu se Gisele věnuje herectví, podnikání a charitativní činnosti. Je známá svou prací v oblasti ochrany životního prostředí a podpory sociálních projektů v Brazílii.

Naomi Campbell: Ikona elegance a síly

Průlom v kariéře

Naomi Campbell, britská modelka, začala svou kariéru v 80. letech a rychle se stala jednou z prvních černých modelek, které dosáhly mezinárodního úspěchu. Její krása a charisma jí otevřely dveře ke spolupráci s nejprestižnějšími módními domy.

Vrchol kariéry

Naomi pracovala pro značky jako Yves Saint Laurent, Versace a Prada. Objevila se na obálkách všech významných módních časopisů a stala se jednou z původních supermodelek. Její kariéra zahrnuje desítky let a stále zůstává aktivní v módním průmyslu.

Charitativní činnost

Naomi je také známá svou charitativní prací, zejména v oblasti boje proti chudobě a podpoře různých sociálních iniciativ. Je zakladatelkou organizace Fashion for Relief, která pořádá módní přehlídky na podporu humanitárních projektů.

Cindy Crawford: Symbol americké krásy

Kariérní začátky

Cindy Crawford začala svou kariéru v 80. letech a rychle se stala jednou z nejznámějších modelek světa. Její charakteristická krása a profesionální přístup ji učinily ideální tváří pro mnoho značek.

Úspěchy a popularita

Cindy pracovala pro značky jako Revlon, Pepsi a Omega. Objevila se na obálkách časopisů jako Vogue, Cosmopolitan a Harper’s Bazaar. Její kariéra zahrnuje nejen modeling, ale i televizní vystoupení a herectví.

Podnikání a další aktivity

Po ukončení aktivní modelingové kariéry se Cindy věnovala podnikání a filantropii. Vytvořila vlastní řadu kosmetických produktů a nadále se angažuje v charitativních projektech.

Kate Moss: Rebelka módního světa

Průlom a kontroverze

Kate Moss, britská modelka, začala svou kariéru na počátku 90. let. Její výrazně štíhlá postava a unikátní vzhled jí vynesly titul „rebelky“ módního průmyslu. Kate rychle získala pověst jedné z nejvýraznějších modelek své generace.

Spolupráce a úspěchy

Kate spolupracovala s nespočtem značek, včetně Calvin Klein, Chanel a Alexander McQueen. Její tvář zdobila obálky všech významných módních časopisů a stala se ikonou pro generace módních návrhářů a fotografů.

Dlouhověkost a vliv

Kate Moss i nadále zůstává aktivní v módním průmyslu a její vliv je patrný i dnes. Je známá svou schopností znovuobjevit se a adaptovat na nové módní trendy.

Adriana Lima: Brazilská krása

Začátky v modelingu

Adriana Lima začala svou kariéru v mladém věku a brzy se stala jednou z nejvýraznějších tváří Victoria’s Secret. Její exotický vzhled a půvab jí zajistily místo mezi top modelkami světa.

Úspěchy a uznání

Adriana byla tváří mnoha globálních kampaní, včetně Maybelline a Miu Miu. Její kariéra zahrnuje stovky přehlídek a reklamních kampaní. Objevila se na obálkách časopisů jako Vogue, Harper’s Bazaar a GQ.

Charitativní aktivity

Kromě modelingu se Adriana věnuje charitativní činnosti, zejména v oblasti vzdělávání a podpory dětí v Brazílii. Její práce mimo modelingový svět jí přináší uznání a respekt.

Bella Hadid: Moderní ikona

Vzestup ke slávě

Bella Hadid pochází z modelové rodiny a její kariéra začala ve velkém stylu. Během několika let se stala jednou z nejznámějších modelek své generace.

Spolupráce s předními značkami

Bella spolupracovala s významnými módními domy jako Dior, Versace a Fendi. Její přítomnost na přehlídkových molech a v kampaních jí zajistila místo mezi špičkovými modelkami.

Vliv na sociální média

Bella má silný vliv na sociálních médiích, kde ji sledují miliony fanoušků. Její styl a vzhled inspirují mladé generace po celém světě.

Shrnutí

Tyto modelky nejenom definují módní trendy, ale také ovlivňují společnost svými charitativními aktivitami a osobním vlivem. Gisele Bündchen, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Kate Moss, Adriana Lima a Bella Hadid jsou jen několik příkladů z dlouhého seznamu ikonických modelek, které zanechaly nesmazatelnou stopu v módním průmyslu. Jejich příběhy jsou inspirací pro nové generace modelek a ukazují, že s odhodláním a talentem lze dosáhnout světového úspěchu.

Přejít nahoru