nejlépe placené modelky

Nejlépe placené modelky

Módní průmysl je plný talentovaných žen, které svou krásou, stylem a profesionalitou dosáhly vrcholu. Tyto modelky nejenže zdobí obálky prestižních časopisů a chodí po molech světových módních přehlídek, ale také si vydělávají miliony dolarů ročně. Kdo jsou nejlépe placené modelky světa a co je dostalo na vrchol? Pojďme se podívat na některé z nich.

10 nejlépe placených modelek

Pořadí Jméno Datum narození Země Roční příjem (USD)
1 Kendall Jenner 3. listopadu 1995 USA 22-24 milionů
2 Gisele Bündchen 20. července 1980 Brazílie 20-22 milionů
3 Chrissy Teigen 30. listopadu 1985 USA 12-14 milionů
4 Rosie Huntington-Whiteley 18. dubna 1987 Velká Británie 11-13 milionů
5 Karlie Kloss 3. srpna 1992 USA 9-10 milionů
6 Gigi Hadid 23. dubna 1995 USA 9-10 milionů
7 Bella Hadid 9. října 1996 USA 8-9 milionů
8 Adriana Lima 12. června 1981 Brazílie 8-9 milionů
9 Liu Wen 27. ledna 1988 Čína 7-8 milionů
10 Joan Smalls 11. července 1988 Portoriko 7-8 milionů

Kolik peněz si vydělávají modelky?

 1. Kendall Jenner: Odhadovaný roční příjem kolem 22-24 milionů USD
  Měsíční příjem: přibližně 1,8-2 miliony USD
 2. Gisele Bündchen: Odhadovaný roční příjem kolem 20-22 milionů USD
  Měsíční příjem: přibližně 1,7-1,8 milionu USD
 3. Chrissy Teigen: Odhadovaný roční příjem kolem 12-14 milionů USD
  Měsíční příjem: přibližně 1-1,2 milionu USD
 4. Rosie Huntington-Whiteley: Odhadovaný roční příjem kolem 11-13 milionů USD
  Měsíční příjem: přibližně 0,9-1,1 milionu USD
 5. Karlie Kloss: Odhadovaný roční příjem kolem 9-10 milionů USD
  Měsíční příjem: přibližně 750-830 tisíc USD
 6. Liu Wen: Odhadovaný roční příjem kolem 7-8 milionů USD
  Měsíční příjem: přibližně 580-670 tisíc USD
 7. Adriana Lima: Odhadovaný roční příjem kolem 8-9 milionů USD
  Měsíční příjem: přibližně 670-750 tisíc USD
 8. Bella Hadid: Odhadovaný roční příjem kolem 8-9 milionů USD
  Měsíční příjem: přibližně 670-750 tisíc USD
 9. Gigi Hadid: Odhadovaný roční příjem kolem 9-10 milionů USD
  Měsíční příjem: přibližně 750-830 tisíc USD
 10. Joan Smalls: Odhadovaný roční příjem kolem 7-8 milionů USD
  Měsíční příjem: přibližně 580-670 tisíc USD

Co ovlivňuje výdělky modelek?

Reklamní kampaně: Největší část příjmů modelek pochází z reklamních kampaní pro známé značky. Tyto kampaně mohou být velmi lukrativní a zahrnují nejen focení, ale také televizní reklamy a digitální marketing.

Přehlídkové molo: Účast na módních přehlídkách pro prestižní značky přináší také značné příjmy, ačkoliv obvykle nižší než z reklamních kampaní.

Sociální média: S růstem významu sociálních médií mnoho modelek vydělává značné částky za sponzorované příspěvky a spolupráce na Instagramu, TikToku a dalších platformách.

Podnikání: Mnoho úspěšných modelek rozšířilo své příjmy podnikáním, například založením vlastních kosmetických značek, módních linií nebo investicemi do různých projektů.

Smlouvy s agenturami: Modelky často uzavírají dlouhodobé smlouvy s modelingovými agenturami, které jim zajišťují stabilní příjmy a příležitosti.

Kendall Jenner: Královna sociálních médií

Kendall Jenner začala svou modelingovou kariéru jako teenagerka a rychle se stala jednou z nejvyhledávanějších modelek. Její kariéra nabrala na obrátkách díky její účasti v reality show „Keeping Up with the Kardashians“, která jí poskytla obrovskou platformu pro získání pozornosti.

Příjmy a projekty

Kendall je známá pro své spolupráce s předními módními domy jako Calvin Klein, Chanel, Versace a Estée Lauder. Kromě toho má také velmi silnou přítomnost na sociálních médiích, což jí přináší značné příjmy z reklam a sponzorství. Díky tomu se Kendall pravidelně umisťuje na vrcholu seznamu nejlépe placených modelek.

Gisele Bündchen: Ikona dlouhověkosti

Gisele Bündchen, původem z Brazílie, je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších modelek všech dob. Její kariéra začala v 90. letech a i po dvou desetiletích zůstává jednou z nejlépe placených modelek na světě.

Diverse income streams

Gisele pracovala pro značky jako Victoria’s Secret, Chanel a Versace. Kromě modelingových příjmů má také vlastní kosmetickou řadu, píše knihy a věnuje se charitativním projektům. Její schopnost diverzifikovat své příjmy ji udržuje na špičce i po letech kariéry.

Chrissy Teigen: Modelka a podnikatelka

Chrissy Teigen se proslavila nejen díky modelingu, ale také díky své osobnosti a přítomnosti na sociálních médiích. Je známá svou otevřeností a humorem, což jí získalo obrovskou základnu fanoušků.

Podnikání a příjmy

Chrissy má vlastní řadu kuchařských knih a kuchyňských produktů, což jí přináší značné příjmy mimo modeling. Její podnikatelský duch a schopnost oslovit široké publikum z ní dělají jednu z nejlépe placených modelek současnosti.

Rosie Huntington-Whiteley: Modelka a herečka

Rosie Huntington-Whiteley začala svou kariéru jako modelka pro značky jako Victoria’s Secret a Burberry. Její přechod k herectví ji dále zviditelnil, zejména díky rolím ve filmech jako „Transformers“ a „Mad Max: Fury Road“.

Podnikání a módní značka

Rosie také úspěšně vstoupila do světa podnikání se svou vlastní kosmetickou značkou a řadou spodního prádla. Její kombinace modelingu, herectví a podnikání jí zajišťuje místo mezi nejlépe placenými modelkami světa.

Karlie Kloss: Supermodelka a technologická inovátorka

Karlie Kloss je známá svou elegantní postavou a působivým portfoliem prací pro značky jako Dior, Louis Vuitton a Adidas. Její modelingová kariéra je plná významných úspěchů a prestižních spoluprací.

Technologie a vzdělávání

Mimo modeling se Karlie věnuje technologiím a vzdělávání. Založila kódovací tábor „Kode with Klossy“ pro dívky, který podporuje vzdělávání v oblasti technologie a programování. Její rozmanité zájmy a aktivity jí přinášejí významné příjmy.

Liu Wen: Průkopnice asijského modelingu

Liu Wen je první čínská modelka, která se stala tváří Victoria’s Secret a také první asijská modelka na obálce amerického Vogue. Její úspěch otevřel dveře dalším asijským modelkám na mezinárodní scéně.

Příjmy a projekty

Liu pracovala pro značky jako Estée Lauder, Calvin Klein a H&M. Její příjmy pocházejí nejen z modelingu, ale také z rozsáhlých sponzorských smluv a spoluprací s předními módními domy.

Adriana Lima: Stále na vrcholu

Adriana Lima je jednou z nejznámějších tváří Victoria’s Secret a její kariéra trvá již více než dvě desetiletí. Její exotický vzhled a půvab jí zajistily místo mezi nejúspěšnějšími modelkami světa.

Široká škála příjmů

Adriana spolupracovala s mnoha prestižními značkami a objevila se v nespočtu reklamních kampaní. Její příjmy jsou výsledkem dlouhodobých smluv a neustálého zájmu o její tvář a postavu.

Doutzen Kroes: Modelka a filantropka

Doutzen Kroes začala svou kariéru v Nizozemsku a rychle se stala jednou z nejvyhledávanějších modelek na světě. Pracovala pro značky jako Victoria’s Secret, L’Oréal a Calvin Klein.

Charitativní aktivity

Kromě modelingu se Doutzen věnuje charitativní činnosti, zejména v oblasti ochrany přírody a zdraví dětí. Její angažovanost v charitě a stabilní modelingová kariéra jí přinášejí vysoké příjmy.

Bella Hadid: Moderní ikona

Bella Hadid, sestra Gigi Hadid, se rychle stala jednou z nejznámějších modelek své generace. Její unikátní vzhled a styl ji činí oblíbenou mezi návrháři a fotografy.

Příjmy a projekty

Bella pracovala pro značky jako Dior, Versace a Fendi. Její silná přítomnost na sociálních médiích jí přináší značné příjmy z reklam a sponzorských smluv. Její kariéra nadále roste a zajišťuje jí místo mezi nejlépe placenými modelkami světa.

Nejlépe placené modelky světa

Nejlépe placené topmodelky na světě kombinují svou krásu, talent a podnikatelský duch, aby dosáhly vrcholu ve svém oboru. Kendall Jenner, Gisele Bündchen, Chrissy Teigen, Rosie Huntington-Whiteley, Karlie Kloss, Liu Wen, Adriana Lima, Doutzen Kroes a Bella Hadid jsou jen několik z mnoha příkladů modelek, které se staly ikonami módního průmyslu a úspěšnými podnikatelkami. Jejich příběhy jsou inspirací pro nové generace modelek a dokazují, že s odhodláním a tvrdou prací je možné dosáhnout světového úspěchu.

Přejít nahoru